Už několik stovek pejsků v Česku (a mnohonásobně více jinde po světě) využívá přírodní metodu pro zastavení přicházejícího záchvatu. Jedná se o směs esenciálních olejů působících na mozek a centrální nervovou soustavu. Působení směsi je rychlé a přitom bezpečné a mnohem šetrnější než například použití diazepamu.

Používá se tak, že když chovatel vysleduje u svého psa přicházející epileptický nebo epileptiformní záchvat, nakape si do dlaní směs z lahvičky, rozetře, vytvoří z dlaní improvizovanou masku a tu nasadí pejskovi před čumáček a tlaminku tak, aby nuceně inhaloval. Účinek se dostavuje ihned, respektive do několika vteřin. Reakce je subjektivní, v některých případech dochází ke zklidnění i do několika desítek vteřin. U většiny psů směs záchvat odvrátí, u těch ostatních alespoň velmi zmírní.

Přípravek je k dostání v 5 ml, 10 ml a 30 ml lahvičkách. Jmenuje se Pro zastavení epileptického a epileptiformního záchvatu. Lze jej sehnat v několika veterinárních ordinacích, celkem lépe jej lze pořídit na webu. Zcela jistě jej pořídíte v obchodě Dokonalé Lásky, což je výrobce přípravku.

Jak může vůně zastavit záchvat?

Používání rostlinných silic a jejich směsí má různé cíle. Někdy vtíráme olej s účinnými látkami do kůže a dostáváme tak do organismu přírodní látky, které zde kolují a provádějí svou léčebnou či preventivní misi. Ale kromě účinku na tělesný stav a kondici umí esenciální oleje významně ovlivňovat i psychiku, mozkové procesy a procesy v centrální nervové soustavě. Tohoto účinku docilujeme u psů i jiných zvířat inhalací a to buď inhalací během vtírání směsi do kůže nebo samotnou inhalační metodou - použitím difuzéru nebo přímou inhalací z lidských dlaní, v nichž byla rozetřena účinná látka nebo směs. Na tento účinek se nyní zaměříme a pokusíme se vysvětlit, jak je možné, že vdechování účinných látek může ovlivňovat psychiku nebo dokonce zastavit přicházející záchvat.   

Za vnímání pachových podnětů je zodpovědný první pár hlavových nervů. Jedná se o čichový nerv. V čichové oblasti, tedy v nosní dutině a v oblasti přepážky jsou na sliznici čichové buňky - čidla. V každém nervu vznikne aktivita, když na čidlo dopadne 6 až 10 molekul účinné látky. Pachový vjem vzniká, když je takto podrážděno alespoň čtyřicet nervových vláken. Molekuly jsou absorbovány hlenovým povlakem a pak se dostanou do kontaktu s řasinkami a čidly membrán čichových buněk. 

Na tomto místě je dobré podotknout, že pes narozdíl od člověka je makrosmát, to znamená, že může reagovat i na jednotlivé molekuly mastných kyselin, zatímco člověk jako mikrosmát vnímá až mnohem vyšší koncentrace účinných látek.

Z těla čichové buňky vychází axon. Tyto axony procházejí přes otvory v ploténce čichové kosti a vstupují do lebeční dutiny, kde tvoří pravý a levý čichový bulbus. Čichový bulbus je primární čichové centrum. Axony jsou v bulbu vzájemně propletené do čichových klubíček, kde se nervové vzruchy prostřednictvím neurotransmiterů předávají přes synapse dále čichovými drahami a do čichových struktur mozku. Těm se říká čichový mozek (rhinencephalon). Zahrnuje důležité útvary - hippocampus, hypothalamus, podvěsek mozkový neboli hypofýzu, limbický systém, amygdalu a další součásti. 

Podněty, které přicházejí do čichového centra a limbického systému, působí na vedlejší nervové struktury a ty ovlivňují emoční stav. Kromě vzniku emocí současně dochází k aktivaci asociačních řetězců na pach. Tak se aktivuje asociační pachová paměť. Dále podněty procházejí mezi hypofýzou a epifýzou do amygdaly, což je centrum paměti psychologických traumat.

Psychologický aspekt působení směsí esenciálních olejů vzniká v důsledku aktivace struktur čichového mozku - limbického systému a amygdaly. Projevuje se působením na nevědomé úrovni, ovlivňováním nevědomých procesů.   

Limbický systém funguje společně s retikulární formací a působí na mozkovou kůru. Nervová vlákna z centrální části mozku vedou do různých částí mozkové kůry, což poukazuje na vliv čichového analyzátoru na procesy centrální nervové soustavy. Působení silic a jejich směsí na mozkovou kůru se pak projevuje regulací úrovně vědomí - výkonnosti, mozkové aktivity, motivačního aspektu chování. 

Je jasné, že o mnoha procesech v přírodě nemáme ještě ani tušení. Příroda je nejen krásná, ale i silná a moudrá. A jsme moc vděčni, že právě tajemství principu působení rostlinných silic a jejich využívání pro lidi, psy a další zvířata nám dovolila poznat. 

Dokonalá láska na facebooku

Dokonalá láska

S Dokonalou láskou máte po ruce přírodní řešení pro vašeho přítele, které neškodí jeho organismu, posiluje imunitu a pomáhá i v případech, kdy jiné metody nepomáhají nebo potřebují výraznou podporu. Léčebné a preventivní oleje k vetření, terapeutické a preventivní šampóny, oleje k vnitřnímu užití i audioterapie umějí pomoci i vašemu pejskovi! A pokud je váš pejsek v pořádku? Tím spíše mu dopřejte Dokonalou lásku. Pro zachování zdraví, dobré psychiky i ve stáří a přirozené radosti ze života. Zabýváme se také pomocí pejskům s epilepsií a poruchami mozku a nervové soustavy. Máme řešení i pro kočičky a kocourky! Přejeme hodně krásných dnů a mnoho lásky vám i vašim zvířátkům!

Kontaktní informace

Dokonalá Láska s.r.o.
Slámova 38/8, Nedvězí u Říčan,
103 00 Praha 10, Česká republika

IČ: 02332035
DIČ: CZ02332035

+420 607 123 301
info@dokonalalaska.cz
https://dokonalalaska.cz