V zahraničí (Německo, Dánsko, Kanada, USA atd.) je již dost známá a využívaná metoda, kterou stanovila a popsala Dr. Jolana Budwigová v roce 1951. Její metoda patří k nejvýznamějším objevům 20. století. Doktorka Budwigová pozorně studovala vzorky krve svých pacientů a hledala nějakou spojitost mezi jeho kvalitou u nemocných a zdravých lidí. Po prostudování tisíců krevních vzorků objevila rozdíl, spočívající v tom, že zdraví lidé měli v krvi vyšší obsah tuků omega-3 než nemocní, tuků nezbytných pro správnou činnost organismu. Začala tedy hledat nejlepší cest, jak získat tuky omega-3, které by se vhodně rozpouštěly v lidském organismu. Jako nejlepší zdroj označila správně zpracovaný a skladovaný lněný olej nebo lněné semínko.

Jolana Budwigová byla 7x nominována na Nobelovu cenu, kterou ovšem v rámci "vyšších nezadatelných zájmů" farmaceutického lobby nikdy nedostala.

Dieta Dr.Budwigové pomohla po více než deseti letech klinické aplikace tisícům lidí, dokonce bylo dokázáno, že byla úspěšná i tam, kde selhal ortodoxní způsob léčby. Po seznámení se s dosáhnutými léčebnými úspěchy Dr.Budwigové se mnozí vědci na celém světě začali zajímat o lněný olej a studovat jeho účinky. Výsledky množství výzkumů uskutečněných v 90. letech minulého století byly přinejmenším působivé. Léčebné úspěchy Dr. Budwigové, jsou skvěle zdokumentovány a obstály na výtečnou i při zkoušce před opoziční konvenční lékařskou institucí. Mnoho vynikajících lékařů a odborníků na výživu dnes kráčí v jejích šlépějích.

Metoda Budwigové je využívána především v léčbě a prevenci lidských i zvířecích pacientů s rakovinou, avšak má značný dosah v léčbě i ostatních závažných chorob.

My jsme ve spolupráci s mnoha odbornými subjekty zjistili a dokumentujem zásadní přínos Lněné diety i pro zvířecí pacienty postižené epilepsií a záchvaty (epileptickými i epileptiformními).

Každodenní preventivní užívání malé dávky napomáhá epileptikům a pejskům se záchvaty především v těchto oblastech:

 • regulace hladkých svalů a autonomních reflexů
 • rozšiřuje nebo zužuje krevní cesty
 • jsou nepostradatelné pro dopravu kyslíku do tělesných tkání
 • jsou velmi důležité pro udržování mobility nasycených tuků v krevním řečišti a zamezují krevním buňkám v tvorbě shluků, tvořících arteriosklerotický povlak a krevní sraženiny
 • plní úlohu primárního zdroje energie pro svaly
 • kontrola tlaku v krevních cestách, kloubech a očích
 • kontrola a upravování zánětů a oteklin (jsou silně protizánětlivé)
 • zprostředkování produkce hormonů a steroidů a následné řízení hormonů k cílovým buňkám
 • zprostředkování imunitní odezvy (a autoimunity)
 • úprava nervových přenosů ovlivňijící náladu, poruchy emocí a pozornosti (deprese, mentální choroby, nutkavé stavy,..)

Jak vnitřně užívat lněný olej?

Lněný olej (i semínko) se musí vždy konzumovat spolu s potravinami bohatými na bílkoviny, které obsahují síru (sýry, ořechy, cibule, pór, česnek, pažitka). Nejlepší kombinace je cottage cheese, tvaroh, kefír nebo jogurt (vše s více než 10 % tuku). Tuky se totiž stanou ve vodě rozpustné jen tehdy, pokud se sloučí s bílkovinami, čímž se zvýší jejich vstřebatelnost. Pokud se toto neuskuteční, mnohé životně důležité funkce se oslabí, ba až poškodí. Tělo za nepřítomnosti síry olej nerozloží na formu rozpustnou ve vodě, takže lněný olej spíše škodí než léčí. Jako první poklesne zásobování organismu dostatečným množstvím kyslíku.

​Postup:

 • Lněný olej a tučná bílkovina 1:2
 • 1 díl lněného oleje smísíte s dvěma díly přírodního sýra, například cottage. Může být i vysokotučný tvaroh (přes 10 %).
 • Vzniklou směs podáváte 1x denně vnitřně.
 • K přípravě lze použít i tučnou mléčnou bílkovinu kozího původu.

Upozornění - smísení lněného oleje nebo semen s mléčnou bílkovinou není nic jednoduchého. Osvědčený je ruční mixér. Fungují i některé výkonné míchače koktejlů. Pozor! Každý den je nutné připravit čerstvou dávku (maximálně 2 hodiny před užitím), jinak není účinek ani zdaleka takový.

Dávkování:

 • malý pes: 1 čajová lžička denně
 • střední pes: 2 čajové lžičky denně
 • velký pes: 1 polévková lžíce denně
 • mamutí plemena: 1 a 1/2 polévkové lžíce denně

Prověřený lněný olej získáte v obchodě Dokonalé Lásky v baleních 100, 200 a 1000 ml.

Dokonalá láska na facebooku

Dokonalá láska

S Dokonalou láskou máte po ruce přírodní řešení pro vašeho přítele, které neškodí jeho organismu, posiluje imunitu a pomáhá i v případech, kdy jiné metody nepomáhají nebo potřebují výraznou podporu. Léčebné a preventivní oleje k vetření, terapeutické a preventivní šampóny, oleje k vnitřnímu užití i audioterapie umějí pomoci i vašemu pejskovi! A pokud je váš pejsek v pořádku? Tím spíše mu dopřejte Dokonalou lásku. Pro zachování zdraví, dobré psychiky i ve stáří a přirozené radosti ze života. Zabýváme se také pomocí pejskům s epilepsií a poruchami mozku a nervové soustavy. Máme řešení i pro kočičky a kocourky! Přejeme hodně krásných dnů a mnoho lásky vám i vašim zvířátkům!

Kontaktní informace

Dokonalá Láska s.r.o.
Slámova 38/8, Nedvězí u Říčan,
103 00 Praha 10, Česká republika

IČ: 02332035
DIČ: CZ02332035

+420 607 123 301
info@dokonalalaska.cz
https://dokonalalaska.cz