• Použijte přípravek pro zastavení epileptického a epileptiformního záchvatu.
  • I když to nebývá lehké, zachovejte klid. Pro psa je v tu chvíli nejlepší, když na něj mluvíte klidným přátelským hlasem.
  • Dejte stranou nábytek a předměty, o něž by si pejsek mohl při záchvatu ublížit. Pokud se jedná o nábytek, s nímž nelze pohnout, pak mezi něj a psa položte polštáře nebo deku.
  • Pod hlavu pejskovi dejte něco měkkého, například polštářek. Počínejte si opatrně, aby vás pejsek v záchvatu nepokousal.
  • Vypněte ostré světlo, ztlumte hlasitou hudbu nebo televizi.
  • Veďte si záznamy o proběhlých záchvatech a podaných přípravích. Vyhodnocujte tyto informace, sledujte souvislosti.

Led jako účinná aretace při záchvatu.

„Padesát jedna psů trpících epilepsií bylo během záchvatu úspěšně ošetřeno technikou, která spočívá v přikládání ledu na hřbet (mezi obratli T10 a L4). Ukázalo se, že tato technika účinně zastavuje nebo zkracuje záchvat.

Led je nutno přiložit hned, jak záchvat zpozorujeme. Používá se buď blok ledu nebo led ve formě kostek či drti v igelitovém sáčku. Led je třeba pevně přitisknout ke hřbetu psa v oblasti od mezi obratli T10 (desátý hrudní obratel) a L4 (čtvrtý bederní obratel). Velikost ledu musí být dostatečná pro pokrytí celé této oblasti. Udržujte stálý tlak v dané oblasti, dokud si pes sám nelehne do hrudní polohy nebo se nepokusí vstát a chodit. 

Pokud má pes sklony v opakovaným záchvatům, případně vykazuje znaky nástupu dalšího záchvatu po odstranění ledového obkladu, led by měl být znovu přiložen, dokud si opět nelehne do hrudní polohy (v případě opakovaných záchvatů je nutné veterinární vedení). 

Někteří lidé použili sáčky nebo krabice mražené zeleniny, ale ukázaly se jako méně účinné.

Čím dříve byl led při epileptickém záchvatu přiložen, tím úspěšněji byl záchvat zastaven nebo zkrácen. Dále bylo pozorováno, že psi se po záchvatu rychleji a lépe zotavili.“

Citace ze sborníku Celostní veterinární medicíny (HVMA, leden 2004, H. C. Gurney, Janice Gurney; 22 (4): 17-18.).

Podle závěrů z diskuze s kolegy ze zahraničí je zřejmé, že souběžné nebo předcházející použití přípravku Pro zastavení záchvatu od Dokonalé Lásky je možné a s největší pravděpodobností i vhodné. 

zachvat a led.001

Obrazová dokumentace epileptického a epileptiformního záchvatu u psa.

Dokonalá láska na facebooku

Dokonalá láska

S Dokonalou láskou máte po ruce přírodní řešení pro vašeho přítele, které neškodí jeho organismu, posiluje imunitu a pomáhá i v případech, kdy jiné metody nepomáhají nebo potřebují výraznou podporu. Léčebné a preventivní oleje k vetření, terapeutické a preventivní šampóny, oleje k vnitřnímu užití i audioterapie umějí pomoci i vašemu pejskovi! A pokud je váš pejsek v pořádku? Tím spíše mu dopřejte Dokonalou lásku. Pro zachování zdraví, dobré psychiky i ve stáří a přirozené radosti ze života. Zabýváme se také pomocí pejskům s epilepsií a poruchami mozku a nervové soustavy. Máme řešení i pro kočičky a kocourky! Přejeme hodně krásných dnů a mnoho lásky vám i vašim zvířátkům!

Kontaktní informace

Dokonalá Láska s.r.o.
Slámova 38/8, Nedvězí u Říčan,
103 00 Praha 10, Česká republika

IČ: 02332035
DIČ: CZ02332035

+420 607 123 301
info@dokonalalaska.cz
https://dokonalalaska.cz